פעימה אחרונה ביישום מכרז 'שרון-חולון מורחב', הנחשב למכרז הגדול ביותר של
משרד התחבורה, בו זכתה
חברת מטרופולין לפני כשנתיים. מה-25 באוקטובר תפעיל חברת מטרופולין גם את קווי השירות העירוניים, המחברים בין אזור השרון לגוש-דן והמרכז, במקומה של חברת אגד.
בסך-הכל תפעיל מטרופולין 12 קווי שירות עירוניים, שמרביתם יופעלו במתכונת זהה לזו שהופעלה עד היום ולא יחולו בהם שינויים. לצד זה, בקווים 561 ו-571 יחולו שינויים משמעותיים בלוחות הזמנים, במסלולים ובתדירויות הנסיעה, ועל כן מומלץ לנוסעים בקווים אלו להתעדכן מבעוד מועד בכל הפרטים באתר החברה או באתר המידע של משרד התחבורה.
אין תשלום במהלך הנסיעה בתאריך ההשקה יצטרף אזור השרון לרפורמת התשלומים של משרד התחבורה, במסגרתה לא ניתן יהיה לקנות כרטיסי נסיעה או להטעין כרטיסי רב-קו אצל הנהגים בקווים אלה.
אם בכל זאת יעלו הנוסעים ללא כרטיס טעון, מאפשרת מטרופולין לנוסעים אלה מענה מתקדם וחדשני באמצעות עמדות טעינה אוטומטיות, הממוקמות באוטובוסים, ונחשבות למשוכללות ביותר בענף. באמצעות עמדות אלה יוכלו הנוסעים לטעון את כרטיס הרב-קו באשראי או לרכוש כרטיס נסיעה בודד/יומי במזומן. ייחודן של העמדות הוא ביכולתן להחזיר עודף לנוסעים באמצעות מזומן (מטבעות) או לחלופין באמצעות קבלת זיכוי איתה ניתן לבצע רכישה או טעינת כרטיס בנסיעה הבאה. למעוניינים אף ניתנת האפשרות להמרת הזיכוי לכסף באחת מעמדות "על הקו" של מטרופולין.
עם הפעלת קווי השירות העירוניים, מביאה עמה מטרופולין בשורה נוספת לתושבי האזור - מרבית האוטובוסים העירוניים שיופעלו באזור יהיו מונעים בגז. כ-84 אוטובוסים ישולבו בצי האוטובוסים של החברה, והם נחשבים לאוטובוסים ידידותיים יותר לסביבה, שקטים יותר ומזהמים פחות.
בשורה משמחת נוספת צפויה לתושבי השרון בכלל ולתושבי השכונה הירוקה בכפר סבא בפרט. לקראת סוף חודש אוקטובר צפויה מטרופולין להשיק שני קווי שירות חדשים:
האחד, עבור תושבי השכונה הירוקה בכפ סבא, המעוניינים לנסוע לאזורי התעסוקה בראש העין.
השני, עבור תושבי רעננה, המבקשים להגיע לאזור התעשיה בקריית אריה בפתח תקוה.
עם הפעלת שני הקווים החדשים, צפויה מטרופולין לתגבר באופן משמעותי גם את קו 553, הנוסע בין הרצליה לפתח תקוה, וזאת לאור פניות ובקשות רבות שהתקבלו מהתושבים המתניידים באמצעות קו זה.
להלן מספרי הקווים שיופעלו מ-25 באוקטובר:
קו 501 - בין מסוף רעננה לתחנה המרכזית בת"א דרך רח' אחוזה ברעננה, מרכז העיר הרצליה וקניון שבעת הכוכבים ורח' המסגר בת"א.
מרעננה: ימים א'-ה' בשעות: 22:40-05:00, יום ו' בשעות: 16:15-05:00, מוצ"ש כל כ-15 דק'
בימים א'-ה', בשעות 6:25, 6:10, 6:00, 5:27 הנסיעה תצא מהרצליה ותסתיים בת"א.
מת"א: ימים א'-ה' בשעות: 24:00-05:15, יום ו' בשעות: 16:15-05:30, מוצ"ש כל כ-15 דק'.
קו 502 - בין מסוף רעננה לתחנה המרכזית בת"א דרך רח' אחוזה ברעננה, מרכז העיר הרצליה, סינמה סיטי גלילות ורח' המסגר בת"א.
מרעננה: ימים א'-ה' בשעות: 08:20-06:15
מת"א: ימים א'-ה' בשעות: 19:50-11:58, יום ו' בשעות: 16:15-05:00
קו 521 - בין שכונת לב הפארק ברעננה (קריית הספורט) לתחנה המרכזית בת"א דרך מרכזי הערים הרצליה ורמת השרון, צפון ת"א ודרך נמיר
מרעננה: ימים א'-ה' בשעות: 13:50, 12:50, 6:55
מת"א: ימים א'-ה' בשעות: 17:10, 16:10, 15:10, 8:10, 7:05
קו 524 - בין שכונת לב הפארק ברעננה (קריית הספורט) לתחנה המרכזית בת"א דרך מרכזי הערים הרצליה ורמת השרון, שכונת רמת החייל ורח' אבא הלל ברמת גן
מרעננה: ימים א'-ה' בשעות: 18:45-05:35, יום ו' בשעות 13:35-05:35
מת"א: ימים א'-ה' בשעות: 19:15-07:10, יום ו' בשעות 13:35-05:35
קו 525 - בין שכונת לב הפארק ברעננה (קריית הספורט) לתחנה המרכזית בת"א דרך מרכז העיר הרצליה, מרכז העיר והשכונות ברמת השרון, שיכון דן ת"א ורח' אבא הלל ברמת גן
מרעננה: ימים א'-ה' בשעות: 22:30-04:50, יום ו' בשעות: 16:15-04:55, מוצ"ש 22:20, 21:20, 20:20
מת"א: ימים א'-ה' בשעות: 23:15-05:40, יום ו' בשעות: 16:15-05:50, מוצ"ש כל כ-60 דק'
קו 531 - בין שכונת לב הפארק ברעננה (קריית הספורט) לתחנה המרכזית בת"א דרך מרכזי הערים הרצליה ורמת השרון ושיכון דן בת"א
מרעננה: ימים א'-ה' בשעות: 20:05-05:05, יום ו' בשעות: 14:35-05:10
מת"א: ימים א'-ה' בשעות: 21:15-05:30, יום ו' בשעות: 16:00-05:30
קו 532 - בין מחנה גלילות לתחנה המרכזית בת"א דרך נמיר ורח' המסגר בת"א
ממחנה גלילות: בשעות 18:00, 17:40, 17:25
בימים א'-ה', בשעה 6:40 הנסיעה תצא מהשכונות ברמת השרון, דרך מחנה גלילות לתחנה המרכזית בת"א
מת"א: ימים א'-ה' בשעות: 08:45-07:04
קו 551 - בין תחנת הרכבת בהרצליה לתחנת הרכבת בקריית אריה (פ"ת) דרך מרכזי הערים הרצליה ורעננה, כפר מל"ל, רח' רמתיים בהוד השרון, צומת סגולה, בי"ח בילינסון ורח' ז'בוטינסקי בפ"ת.
מהרצליה: ימים א'-ה' בשעות: 20:15-05:00, יום ו' בשעות: 13:30-05:00
מפ"ת: ימים א'-ה' בשעות: 19:20-05:25, יום ו' בשעות: 14:30-06:00
קו 561 - (מסלול הקו השתנה!) בין התחנה המרכזית בכפר-סבא לתחנת הרכבת בקריית אריה (פ"ת) דרך מסוף רעננה, כפר מל"ל, רח' רמתיים בהוד השרון, צומת סגולה, בי"ח בילינסון ורח' ז'בוטינסקי בפ"ת.
מכפ"ס: ימים א'-ה' בשעות: 22:40-05:00, יום ו' בשעות: 16:30-05:00
מפ"ת: ימים א'-ה' בשעות: 24:00-05:00, יום ו' בשעות: 16:00-05:10
קו 565 - בין הוד השרון לתחנה המרכזית בת"א דרך רח' ז'בוטינסקי בני ברק/ר"ג
מהוד השרון: ימים א'-ה' בשעות: 6:30, 6:15
מת"א: ימים א'-ה' בשעה 17:30
קו 571 - (מסלול הקו השתנה!) בין אזור התעשיה ברעננה לתחנת הרכבת בקריית אריה פ"ת דרך כפר-סבא והוד השרון
מרעננה: ימים א'-ה' 17:30-06:00. ימי ו': 07:30-06:20
מתחנת הרכבת בקריית אריה פ"ת: 16:10-06:30. ימי ו': 06:25
קו 572 - בין התחנה המרכזית בכפר-סבא לאוניברסיטת ת"א (רמת אביב) דרך מרכזי הערים כפ"ס, רעננה הרצליה ורמת השרון, כולל נסיעה בפקולטות השונות באזור האוניברסיטה.
מכפ"ס: ימים א'-ה' בשעות: 15:30-05:55, יום ו' בשעה 7:00.
מהאוניברסיטה: ימים א'-ה' בשעות: 20:05-12:05